+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Hava toprak ve suyun yaşamımızdaki önemi nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hava toprak ve suyun yaşamımızdaki önemi nedir

 2. Asel
  Bayan Üye

  Hava toprak ve suyun yaşamımızdaki önemi nedir

  Canlıların yaşadığı toprak ve suda hava bulunmaktadırToprak içinde bulunan canlılar yaşamlarını sürdürebilmek için gerekli olan yaşam kaynakları hava ve suyu rahatça bulabilmektedirlerBazı canlılar toprakta yaşar ve yuvalarını toprağa yaparlarBitkiler toprağa tutunarak yaşarHayat kaynaklarımızdan biri de sudurCanlılar su olmadan yaşayamazlarİnsanlar temizlik ihtiyaçlarını da su ile yapmaktadırlar
 3. Ziyaretçi
  Hava toprak ve suyun yaşamımızdaki önemi nedir???
 4. Ziyaretçi
  ya kardeşim yazıcağsanız azcık uzun yazında değsin

 5. Zeyneb
  Bayan Üye
  Toprağın yaşamımızdaki yeri nedir

  Toprak bütün biyolojik varlıklar için vazgeçilmez bir yaşama ortamı, doğal bir mekandır.
  Toprak insanların yaşamında çok önemlidir. Besinlerimizi elde edebilmemiz toprağa bağlıdır. Toprak sadece insanlar için değil, tüm canlaılarb için önamlidi. Bitkiler ancak topraktaki su ve madensel maddeleri alarak büyüyüp gelişirler. Otçul hayvanlar ve insanlar ise bitkileri besin olarak kullanırlar.
  İnsanlar ve hayvanlar dolaylı olarak besinlerini topraktan sağladıkları gibi onun üzerinde gezinir, dinlenir, barınırlar.Yani toprak tüm canlıların hem beslendiği hem de barındığı yerdir.
  Doğal zenginlik kaynaklarımız olan ormanların, bitkilerin, evcil ve yabani hayvanların yaşaması, ancak toprak sayesinde olur.Toprağın hem kendisi hem de üzerinde bulunan ormanlar, bitkiler ve hayvanlar birer doğal zenginlik kaynağıdır


+ Yorum Gönder


Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
Hava Toprak ve Suyun yaşamımızdaki önemi,  havanin hayatımızdaki önemi